Повідом у Дію
Подати повідомлення про пошкоджене або знищене внаслідок військової агресії рф житло можна двома способами.
Дистанційно – через мобільний застосунок “Дія” чи через портал державних послуг “Дія” – diia.gov.ua (послуга «Пошкоджене майно»). В обох випадках маєте попередньо зареєструватися у «Дії».
Особисто – через Центр надання адміністративних послуг або нотаріуса. Знайти ЦНАП у вашому регіоні та громаді можна за посиланням https://bit.ly/3T0LMhz. Окрім того, варто попередньо переконатися чи має обраний вами ЦНАП можливість подавати повідомлення через портал «Дія». Перевірити це можна через службу підтримки цього сервісу.
У повідомленні зазначається як інформація про власника житла, так і відомості про нерухоме майно (більш детально в описі послуги «Пошкоджене майно» на порталі «Дія»). Якщо на момент подачі повідомлення інформація про ваше право власності на житло була внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Державний реєстр), то вам залишиться просто обрати потрібні реквізити в меню заповнення повідомлення. В іншому випаду відомості про житло доведеться вносити самостійно, зокрема вказувати його адресу, загальну площу та технічні характеристики. Також потрібно зробити опис завданих житлу пошкоджень та додати фотографії руйнувань (за наявності).
Подача повідомлення здійснюється незалежно від місця вашого проживання чи перебування. Однак, якщо ви перебуваєте за кордоном і не маєте можливості подати повідомлення онлайн, зробити це через ЦНАП або нотаріуса зможе уповноважений представник на підставі виданої вами довіреності. Для оформлення такої довіреності вам потрібно звернутися до консульської установи України за кордоном. Перелік дипломатичних установ України за кордоном за посиланням: https://bit.ly/3ezfsn5. Оформити довіреність (завантажити зразок довіреності), перебуваючи за кордоном, можна також і у місцевого нотаріуса, але для цього може знадобитися проставлення апостилю та додаткова допомога перекладача.
Важливо! Якщо відомості про ваше право власності на нерухомість відсутні у Державному реєстрі, зазначення інформації про неї у повідомленні про пошкоджене або знищене житло не відміняє необхідності мати при собі правовстановлюючі документи на майно та за можливості подбати про внесення відомостей до Державного реєстру (дивіться додатково блок Підготуй документи).
