
Україна переживає напевно найскладніший період за всю історію своєї незалежності: етап найбільших потрясінь і викликів, пов’язаних з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію нашої держави.
Жорстока загарбницька війна щоденно забирає життя десятків, а то й сотень наших військових і цивільних осіб; ворожі обстріли руйнують багатоквартирні та приватні будинки, адміністративні споруди і промислові об’єкти, культурні пам’ятки, інфраструктуру міст і селищ.
Життя людей — безцінне. Це безповоротні втрати, які нам ніколи не вдасться відродити, але відбудувати і відновити країну — ми зобов’язані. Це завдання не на «після перемоги», а те, що потрібно робити вже сьогодні. І такий процес уже розпочато.
В Україні вже частково підготовлено нормативно-правове підґрунтя для фіксації і визначення збитків, завданих внаслідок збройної агресії російської федерації. Паралельно триває процес міжнародних перемовин задля пошуку можливих джерел фінансування і механізмів для відновлення нашої держави. Втім, незалежно від того, скільки триватимуть такі дипломатичні консультації і якими будуть результати роботи наших політиків у цьому напрямі, Україні вже зараз потрібно розробити національний механізм виплат компенсацій за зруйновану ворогом нерухомість. Чому Україні вже зараз варто створити ефективний компенсаційний механізм? Відповідь на це питання ви знайдете в аналітиці, присвяченій дослідженню міжнародного досвіду функціонування компенсаційного механізму, перспективам його застосування в Україні та національним особливостям процедури відшкодування збитків за зруйновану нерухомість.