Стати волонтером
English EN French FR German DE Ukrainian UK
Menu

Експерти «Поверни своє» долучилися до обговорення проєкту національного компенсаційного механізму

31.01.2023
4 місяці

Під керівництвом заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталії Козловської відбулася чергова робоча зустріч, присвячена питанням розробки національного компенсаційного механізму.

Учасники обговорення — представники профільного міністерства і ключових державних інституцій спільно з експертами проєкту «Поверни своє» та міжнародними партнерами України, — окреслили кроки, які необхідно зробити для ефективної імплементації положень майбутнього закону про компенсацію.  

Відповідна законодавча ініціатива (законопроєкт №7198), нагадаємо, вже підготовлена до розгляду в рамках другого читання. Після фінального голосування у сесійній залі парламенту цей проєкт має стати «рамковим» законом. Інакше кажучи, він визначатиме основні засади надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти житлової нерухомості, тоді як підготовкою нормативного фундаменту, необхідного для запуску цього механізму, буде опікуватися Уряд.

Як наголошувалося в ході робочої зустрічі, держава має зробити все можливе, аби шлях до отримання компенсації за зруйноване внаслідок військової агресії росії житло був максимально простим, чітким і зрозумілим для постраждалих. Для практичної реалізації майбутнього компенсаційного механізму потрібно розробити та ухвалити низку положень і порядків. Процес регламентації вже розпочато. Ця робота, як зауважували учасники обговорення, потребує належної координації і консолідації зусиль фахівців з різних професійних напрямів, аби всі проблемні питання, з якими можуть зіткнутися постраждалі, були належним чином врегульовані.