Стати волонтером
English EN French FR German DE Ukrainian UK
Menu

Закон про компенсацію опубліковано: до запуску залишилось 2 місяці

22.03.2023
2 місяці

17 березня 2023 року так званий закон про компенсацію було підписано Президентом України, а 22 березня текст цього акту офіційно опубліковано. Це означає, що національний механізм надання компенсації за пошкоджене або знищене житло запрацює 22 травня 2023 року, коли набере чинності закон.

До вказаного дедлайну урядовці мають затвердити план заходів з реалізації закону та прийняти цілу низку нормативно-правових актів, які регламентуватимуть різні процедурні питання.

Експерти «Поверни своє підготували інформацію про 5 найочікуваніших подій у процесі імплементації цих законодавчих новацій.

Подія 1. Затвердження Порядку надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна.

Цей документ важливий для розуміння механізму  надання компенсації громадянам, чиє житло зазнало незначних руйнувань і потребує ремонтних робіт, адже закон його не визначає.

Подія 2. Визначення алгоритму фінансування придбання нового житла з використанням житлового сертифіката.

Крім того потрібно визначити ще й інституцію, яка забезпечуватиме реалізацію цього алгоритму.

Подія 3. Створення і забезпечення функціонування компенсаційних комісій на місцях.

Такі інституції мають бути сформовані виконавчими органами сільської, селищної, міської, районної у місті, військовою або військово-цивільною адміністрацією населеного пункту. Саме такі комісії розглядатимуть заяви на отримання компенсації за зруйновані домівки від постраждалих.

Подія 4. Встановлення особливостей проведення обстеження зруйнованого житла, яке знаходиться на тимчасово окупованій (після 24.02.2022) території або в районі, де ведуться бойові дії, або який перебуває в оточенні чи блокуванні.

Огляд об’єктів на таких територіях, як передбачається законом, може проводитися із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, зокрема космічної зйомки.

Подія 5. Верифікація раніше поданих заявок у «Дію».

Держава має забезпечити інформування осіб, які вже подали інформаційне повідомлення про пошкоджену чи знищену нерухомість, про необхідність подання додаткових відомостей та документів, передбачених законом про компенсацію.  Ознайомитися з текстом Закону України № 2923-IX можна за цим посиланням.